Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak fotit ve hře?

21. 6. 2013

 Způsob č. 1

Jak stáhnout

Někteří z vás možná neví jak fotit v SSO, nebo v jakékoliv jiné hře. K tomu potřebujeme program Fraps. Když si ho stáhnete zadarmo např. na Slunečnici, pravděpodobně jste si stáhli verzi zdarma. Ale ta verze zadara fotí jen obrázky formátu BMP, kterou nejde dát na net. K focení ale potřebujeme plnou verzi. Tu si stáhněte tadyhle. Teď si to najděte a otevřete. 

fraps.png

Nás zajímá ta první položka s názvem Fraps_3.0.1.exe. Tu si otevřete a nainstalujte. A je to! Máte nainstalovaný Fraps. 

Jak nastavit 

Otevřete si Fraps. Bude to teď otevřené na záložce (nevím jak to nazvat) General. Nás ale zajímá záložka Screenshots. Teď si nastavíme kam se budou fotky ukládat. 

 

fraps-2.png

Nahoře je tam zelený obdelníček. Máte tam nastavenou nějakou složku. Klikněte na Change a zvolte si nějakou složku kam se vám budou obrázky ukládat. A je to. Teď si nastavíme formát, jaké budou vaše obrázky mít.

 fraps-3.png

 V černém tlustém rámečku jsem vám zarámečkovala formáty obrázků. Vy budete mít nastavený formát BMP jako já. Pokud máte verzi zadarmo, jiný formát mít nemůžete. BMP je fajn, ale pokud máte svůj blog, fb stránku, nebo něco takového, ten obrázek ve form. BMP tam nejde přidat. Proto zatečkujte formát JPG. A je to. Teď si nastavíme klávesu pro focení.

 

fraps-4.png

Máte tam takový řádeček, bílý. Buď v něm máte název nějaké klávesy (jako já), nebo None. V obou případech klikněte na modré tlačítko. Pokud jste tam měli název klávesy, tak tam teď máte None. Klikněte teda ještě jednou na to samé tlačítko. Teď byste tam měli mít všichni Press Any Key. A vy zvolíte nějakou klávesu, kterou chcete. Nevolte, ale nějakou, kterou používáte často ve hře (šipky, čísla, písmena, enter, mezerník atd.). Použijte nějakou, kterou skoro vůbec nepoužíváte. Např. End. Když pak v kterékoliv hře zmáčknete onu klávesu, obrazovka se vám vyfotí a uloží.

Tak a toť vše. Doufám, že jste to pochopili a líbilo se vám to :). Kdyžtak komentujte, ale já vím, že to zase neokomentujete a je mi to fuk :') Uvažuju, že ten blog už nechám chátrat a buď založím nový, nebo taky ne... :D

Způsob č. 2

(Pro líné lidi a ty kteří nepochopili předchozí způsob :)) Když si chcete nějaký moment ze hry navždy zaznamenat, tak jenom dáte na klávesnici Prtscr. Pak si shodíte hru na lištu a otevřete program Malování. Tam nahoře je potom nabídka. Vy si vyberete takovou velkou ikonu VLOŽIT, nebo dáte na klávesnici Ctrl+V a fotka se vám tam objeví. A to je celá věda ;)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hlavu vzhuru

(veronika , 23. 10. 2013 21:22)

chci byt modelka

Re: hlavu vzhuru

(*ady*, 22. 1. 2014 17:30)

já chci být duhový jednorožec *_*

Re: Re: hlavu vzhuru

(:D, 8. 12. 2017 10:49)

Ne asi..........JEDNOROŽCI JSOU NEEEEEEEJ (A NEJVÍC NEJ JSOU DUHOVÝ A RŮŽOVÝ)

Proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě...

(Zoey Haylee, 22. 9. 2013 10:47)

:DDDD nebo prostě stačí na klávesnici zmáčknout tlačítko prt sc....
bože vy ste úplně mimo...

Re: Proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě...

(*ady*, 27. 9. 2013 15:46)

Mně to tak třeba nejde a navíc s frapsem jde i točit :D

Re: Proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě...

(Bára, 13. 10. 2013 10:27)

Nejsme mimo, jenom když něco nepochopíme-_-

Dotaz

(Angelica, 13. 8. 2013 10:15)

Ahoj, hele, v jakém souboru si mám FRAPS otevřít? Netuším, jak to mám udělat, vážně. Poraď mi, prosím.

Re: Dotaz

(*ady*, 15. 8. 2013 20:09)

Buď ve WinZip, nebo WinRAR archiver jestli něco z toho máš a když ne, tak se dá WinRAR archiver stáhnout z netu zadarmo (nwm jestli WinZip) ;)

Díky

(Nihtkiss, 13. 8. 2013 9:51)

Díky moc, byla jsem bezradná. A tenhle blok je skvělý, nenič ho. Moc mi pomohl.

Re: Díky

(*ady*, 15. 8. 2013 20:05)

Mockrát děkuju :* Aspoň že se to někomu líbí :)))

...

(Scarlet wolfland, 17. 7. 2013 19:29)

Ahoj mohla bych se zeptat jestli bysi mi pomohla s úkolem menuje se Lost money vubec si sním nevím rady

Re: ...

(moniq, 22. 7. 2013 16:09)

Tenhleten úkol jsem dělala, máš tam hledat čísi ztracené peníze (myslím že od Tan), ale vzhledem k tomu že si málem nepamatuju co jsem měla včera na oběd, tak ti asi nepomůžu...:/// A navíc jsem ho dělala celkem dávno takže fakt nwm, kde by jsi ty peníze měla hledat...ale zkus si text úkolu přeložit. Třeba ti to alespoň trošku pomůže... ;)